موفقیت

کارهایی که خلاقیت را می کشد

برخی موانع روان‌شناختی نه تنها مانع شکل‌گیری تفکر خلاق می‌شود بلکه ایده‌های خلاقانه را نیز دستخوش تغییرات اساسی می‌سازد. در این مطلب تعدادی از این موانع را مورد بررسی قرار می‌دهیم

چطور با انگیزه بمانیم تا به هدف‌مان برسیم؟

رفتارهای ما بر اساس چیزی است که روانشناسان آن را «اصل لذت» می‌نامند. اصل لذت، نیروی اصلی است که انسان را وامی‌دارد به دنبال کسب رضایت فوری برای نیازها، خواسته‌ها و کشش‌های خود باشد. دنبال کردن هدف‌های بلند مدت، کار سختی است زیرا پاداش و رضایت فوری دربر ندارد.

چهارقدم از استرس تا موفقیت

دردنیایی که ترافیک، مشکلات اقتصادی، انواع بیماری و مشکلات خانوادگی گریبانگیر ساکنین شهرهای بزرگ است، شرایط استرس زا جزو لاینفک زندگی محسوب می شود؛ هنرافراد موفق کنترل استرس و تبدیل آن به یک فرصت برای موفقیت است.

میانبرهایی که به مغز برای یادگیری سریع تر کمک می کنند

جهانی که در آن زندگی می کنیم سرعت بالایی دارد. برای آنکه بتوانیم در رقابت هایی چون تجارت پیشرو باشیم، بسیار اهمیت دارد که مهارت ها و اطلاعات جدیدی در اختیار داشته باشیم.

توصیه های طلایی اینشتین که نبوغ ما را شکوفا می‌کند

آیا شما استعدادهای بی‌همتای خود را می‌شناسید؟ آیا اصلا باور دارید که استعدادهای منحصربه‌فردی دارید؟ آیا می‌توانید بپذیرید که دارای موهبتی درونی و نبوغی ذاتی هستید؟

۱۳ چیزی که برای رسیدن به موفقیت باید بی‌خیال آنها شوید

فارغ از سن، نژاد، زادگاه و شغل، موفق شدن چیزی است که همه‌ی ما خواهان آن هستیم، با وجودِ این وجه اشتراک، از یک سو تعریف هر یک از ما از موفقیت با دیگری متفاوت است و از سوی دیگر، خواستنِ موفقیت یک چیز است و رسیدن به آن چیز دیگری است.

مهارت های لازم برای موفقیت فرزندان

چگونه مهارت های پایه ای لازم را به فرزند خود بیاموزیم؟ چه مهارت هایی برای فرزندان و کودکان ما ضروری است.

راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟

شاید شما هم در زندگی روزهایی را تجربه کرده‌اید که از ته دل، دوست داشته‌اید پدرتان ثروتمند بود، یا به عبارت خودمانی‌تر، دوست داشته‌اید بچه‌پولدار باشید و احتمالا تمام ناکامی‌های مالی و غیرمالی زندگی‌تان را به گردن والدین خود انداخته‌اید. این طرز تفکر واقعا قشنگ نیست.

چگونه در سال ۹۶ به قول‌های خود متعهد باشیم

سال ۹۵ به روزهای پایینی خودش می‌رسد و خیلی‌ها قصد دارند تا تمام نیروی اراده‌ی خود را صرف این کنند تا برای سال جدید، اهداف و عادات جدیدی را در نظر بگیرند. اما چه بلایی بر سر قول‌هایی که سال پیش به خود دادیم، آمد؟ بعضی از این قول‌ها چند هفته یا چند ساعت بیشتر عمر نکردند!

عادت های خوبی که موفقیت شما را در سال ۹۶ رقم می زنند

همه چیز به عادات شما بستگی دارد. اگر عاداتی را اتخاذ کنید که توانایی سوق دادن شما به سمت اهداف‌تان را داشته باشند، می‌توانید سال ۹۶ را به بهترین سال خود تبدیل کنید.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…